Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminy Serokomla - Preferencyjny zakup węgla

Informacje

Serokomla ul. Warszawska

Gminna Biblioteka Publiczna w Serokomli

Zaplecze Boiska Sportowego w Serokomli

Urząd Gminy Serokomla

Kościół Parafialny w Serokomli

Budynek OSP w Serokomli

Zespół Szkół w Serokomli

Cmentarz w Serokomli. Mogiły poległych w 1939r. Kleeberczyków

Rzeka Czarna z bogatą ścieżką przyrodniczą

Cmentarz w Serokomli. Obelisk upamiętniający ofiary egzekucji z Józefowa Dużego

Józefów Duży. Miejsce mordu dokonanego przez hitlerowców 14 kwietnia 1940 r.

Preferencyjny zakup węgla

Szanowni Państwo.

Informujemy, że Gmina Serokomla planuje przystąpić do zakupu i dystrybucji węgla dla mieszkańców naszej Gminy. Odbędzie się to w ramach ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Część z Państwa zgłosiła już chęć zakupu węgla za pośrednictwem Gminy. Tych z Państwa, którzy tego nie zrobili, informujemy, że dotychczas zebrane zgłoszenia posłużyły jedynie do oszacowania wstępnego zapotrzebowania na węgiel wśród mieszkańców gminy.

Właściwa dystrybucja węgla odbywać się będzie na podstawie składanych wniosków. W tej chwili wnioski nie są jeszcze przyjmowane. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się prawdopodobnie w listopadzie. Uchwalona przez Sejm ustawa przekazana została Prezydentowi i Marszałkowi Senatu. W terminie trzech dni roboczych od dnia wejścia w życie ustawy Gmina ogłosi informację o przystąpieniu do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na stronie www.gminaserokomla.pl, oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem https://ugserokomla.bip.lubelskie.pl/.

O uruchomieniu przyjmowania wniosków powiadomimy Państwa najszybciej jak to możliwe.

Na podstawie procedowanej ustawy wiadomo, że wnioski o zakup preferencyjny węgla będzie można złożyć do 15 kwietnia 2023 roku.

Wnioski będą mogły składać osoby, które składały deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego.

Preferencyjny zakup paliwa stałego nie będzie przysługiwał osobom, które zakupiły węgiel na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

Minister właściwy do spraw aktywów państwowych określi ilość węgla dostępną dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu prewencyjnego. Limit będzie określał ilość węgla możliwą do zakupu przez gospodarstwa domowe w okresach:
- do dnia 31 grudnia 2022 r.
- od dnia 1 stycznia 2023 r.

Banery/Logo