PODZIĘKOWANIE WÓJTA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 sierpnia 2018

PODZIĘKOWANIE WÓJTA DLA ORGANIZATORÓW I UCZESTNIKÓW  DOŻYNEK GMINNO – PARAFIALNYCH W SEROKOMLI

„Cieszę się, że są ludzie,

którzy nie tylko mówią,

co powinno być zrobione,

lecz po prostu to robią;

którzy zjawiają się zawsze tam,

gdzie potrzebna jest  ich pomoc.”

R. Haak

Pragnę bardzo serdeczne podziękować wszystkim za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie jakie zostało włożone w uroczyste zorganizowanie w dniu 26 sierpnia 2018 r. dożynek gmino – parafialnych w Serokomli.

W pierwszej  kolejności słowa  podziękowania za dobrą organizację i współpracę  kieruję na ręce Pani Justyny Gruba – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli  i wszystkich pracowników biblioteki. Zorganizowanie takiej uroczystości wymaga dużego  nakładu pracy. Dziękuję za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie jakie zostało włożone  w organizację tegorocznego  święta plonów.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom wsi Józefów Duży na czele z Panią Sołtys  oraz starostom dożynek – P. Katarzynie Gągała i P. Mariuszowi Ręcławowicz , za aktywne włączenie się w organizację dożynek gminno – parafialnych .

W tym miejscu pragnę również gorąco podziękować mieszkańcom wszystkich pozostałych sołectw gminy Serokomla, którzy również ze swoimi sołtysami nie szczędzili sił, środków, czasu i pracy na rzecz udanych dożynek,  za udział, pomysłowość i trud włożony w organizację wspaniałych  stoisk  oraz za przepiękne wieńce dożynkowe.

Serdecznie dziękuję Księdzu Proboszczowi Henrykowi Domańskiemu  za odprawienie uroczystej dziękczynnej Mszy Świętej oraz za  udostępnienie placu, na którym odbyły się dożynki. Dziękuję także Księdzu Kanonikowi Stanisławowi Czajka oraz Księdzu Wikariuszowi Arturowi  Petkowiczowi.

Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  oraz Gminnego Zakładu Usług Komunalnych  za wszelką pomoc przy organizacji dożynek. 

Dziękuję druhom strażakom OSP w Serokomli  za aktywne włączenie się  w organizację dożynkowej uroczystości

Dziękuję nauczycielom i wszystkim pracownikom  Zespołu Szkół w Serokomli z Panią Dyrektor Hanną Niedziółka oraz  Szkoły Podstawowej w Krzówce z Panią Dyrektor Zenobią Witek  za  pomoc  włożoną w  organizację  dożynek. Dziękuję, że zawsze można na Was liczyć.

Wielkie słowa podzięki kieruję do Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Serokomla z Panią Prezes – Zofią Gałęzowską na czele oraz Stowarzyszenia Kolonia Zachodnia z Panią Prezes - Anną Rosłan.   Wasza pomoc była bezcenna i niezawodna  jak zawsze. Dziękuję za  aktywne  wsparcie organizacji dożynek , za to że  mimo wielu zajęć znajdujecie czas  i chęci, aby pielęgnować tradycje polskiej wsi.

Dziękuję wszystkim zespołom  artystyczno – muzycznym, za artystyczną oprawę dziękczynnego święta plonów.

Za okazaną pomoc dziękuję  wszystkim  sponsorom, dzięki którym plany i pomysły udało się zrealizować, co sprawiło, że Dożynki Gminno-Parafialne w Serokomli  miały wspaniałą oprawę, niepowtarzalny klimat i charakter, sprawiły radość wszystkim gościom oraz satysfakcję społeczności lokalnej.

Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a których praca i wkład przyczyniły się do organizacji dożynkowej imprezy. Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy święto plonów stało się prawdziwym wyrazem wdzięczności za trud rolniczy.

Wszystkim rolnikom, ich rodzinom i najbliższym pragnę życzyć zdrowia i wytrwałości.  Niech kolejne lata będą pomyślne, radosne  i szczęśliwe, a Państwa ciężkiej pracy towarzyszy na co dzień satysfakcja i spełnienie. 

                                                                   

                                                                        /-/ Piotr  Chaber

                                                                       Wójt Gminy Serokomla

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie