Informacja Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej Oddział w Siedlcach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 lutego 2019

Już teraz pragniemy poinformować Państwa o możliwości skorzystania z dwóch propozycji wspólnego pożytecznego i miłego spędzenia czasu w okresie letnim w miesiącu sierpniu. XIX  Letni plener artystyczny odbędzie się  od 16-29 sierpnia 2019 r. w Okunince nad jeziorem Białym.

Już teraz pragniemy poinformować Państwa o możliwości skorzystania z dwóch propozycji wspólnego pożytecznego i miłego spędzenia czasu w okresie letnim w miesiącu sierpniu. XIX  Letni plener artystyczny odbędzie się  od 16-29 sierpnia 2019 r. w Okunince nad jeziorem Białym.

Dwutygodniowy Letni Plener Artystyczny  w dniach 16-29.08.2019 r.

    Letni plener artystyczny jest połączony z wypoczynkiem oraz z zajęciami plenerowo- terapeutycznymi, które mają na celu rehabilitację poprzez zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, sportowe itp.

 

       Plener jest organizowany dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w różnym wieku i z różną niepełnosprawnością. Uczestnicy pleneru będą przebywać w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wczasowym „ASTUR” w Okunince nad j. Białym.

 

       Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowy Astur w Okunince położony jest na terenie o pow. 4,5 ha przylegającym bezpośrednio do Jeziora Białego. Ośrodek „bez barier” przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, wyposażone są w następujące udogodnienia: podjazdy dla wózków inwalidzkich, szerokie drzwi, uchwyty w sanitariatach.

Jezioro Białe - (106 ha pow. i 33 m głębokości) to jedno z najpiękniejszych, najczystszych, a zarazem największych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Usytuowane wśród malowniczych łąk i lasów, tworzących specyficzny mikroklimat, zbliżony do mikroklimatu nadmorskiego( jod )

 

Na terenie Ośrodka znajdują się

 • gabinet lekarski i zabiegowy,
 • gabinet fizykoterapii, kinezyterapii, masażu,
 • sala gimnastyki zbiorowej, siłownia,
 • 2 sale konferencyjne wyposażone w sprzęt multimedialny,
 • boiska trawiaste do piłki nożnej, siatkówki,
 • kawiarnia, bar ze stołem bilardowym,
 • wyznaczone miejsce do grillowania i na ognisko,
 • plac zabaw dla dzieci,
 • własna plaża wraz z kąpieliskiem i nadzorem ratowników,
 • wypożyczalnia sprzętu wodnego: rowery wodne, kajaki,
 • wypożyczalnia rowerów terenowych,
 • serwis plażowy,
 • pole namiotowe,
 • parking.

Kompleks jest ogrodzony, a w godzinach nocnych po zamknięciu obiektu dodatkowo strzeżony.

       Nasza grupa będzie przebywać w domkach o różnych rozmieszczeniach pokojowych(2+1, 2+2, 3+1, 3+2) z pełnym węzłem sanitarnym, Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie (śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego) a obiady podawany do stolika. 

 

     Osoby niepełnosprawne, którym będzie potrzebna pomoc drugiej osoby, po podpisaniu oświadczenia, że wymaga takiej opieki wówczas otrzymają przydzielonego wolontariusza.

      Rodzice opiekunowie o ile jadą wraz z dzieckiem opiekują się własnym dzieckiem, istnieje możliwość o ile rodzic chce się podjąć dodatkowej opieki osoby niepełnosprawnej wówczas taką osobę przydzielimy.

      W trakcie pleneru zapewniona jest opieka całodobowa wolontariuszy i pielęgniarki. Podczas pleneru będziemy korzystać jak najwięcej ze słońca i wody, ale jak wiadomo wszystko będzie z rozsądkiem. 

         Na całe dwa tygodnie zaplanowane zostały zajęcia takie jak:

 • Artterapia – terapia przez sztukę – zajęcia plastyczne
 • Teatroterapia – terapia teatrem – zajęcia teatralne
 • Terapia sportem – zajęcia sportowe
 • Muzykoterapia – zajęcia muzyczne
 • Pogodne wieczorki, ( dyskoteki, ogniska, konkursy, Idol, Randka w ciemno, kalambury, wybór Miss i Mistera pleneru, jaka to melodia itp. )

 

     W związku z tym że mamy zobowiązania wobec ośrodka wiążącą nas umową pomiędzy Ośrodkiem a nami, już od grudnia 2018 r.  przyjmujemy zapisy oraz zaliczki.

 

Całość pobytu w Okunince wynosi 1550 zł plus kosz dojazdu zostanie ustalony w połowie kwietnia

 

Koszt dla osoby niepełnosprawnej nie będącymi członkami wynosi 1.550 zł.

Koszt dla rodziców opiekunów wynosi 1550 zł.

 

Wszystkie koszty rozłożone są na 8 rat  licząc od grudnia aż do lipca + sierpień pozostała kwota.

Rata rozłożona na kwotę 1550 zł

 

Raty od grudnia do lipca 155 zł w sierpniu 310 zł ( 155 zł x 8 miesięcy = 1240 zł + 310 zł = 1550 zł

 

Można też wpłacać i większą kwotę. W koszta wliczone są noclegi z wyżywieniem, bez kosztów dojazdu. Bardzo prosimy o nie zwlekanie z decyzją bowiem nie będziemy mogli przetrzymywać wolnych miejsc.

 

Zaliczki wpłacamy na konto Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych O/ Siedlce DS   nr 5  ul. Żytnia 17/19, 08-110 Siedlce nr. Konta 92919400070000228020000050 z dopiskiem na plener z podaniem imienia i nazwiska

 

Wiemy że mogą się zdarzyć różne sytuacje dlatego w każdej chwili z dniem rezygnacji wpłacona kwota zostaje zwrócona.

Szczegółowe informacje, oraz zapisy udzielane są u Prezes Beaty Grochowskiej  tel. 532-459-426.

 

Tu można obejrzeć Ośrodek

http://okuninka.astur.com.pl/

 

Szanowni Państwo nasze Stowarzyszenie stara się jak może aby koszta były minimalne,  jednak z roku na rok Ośrodki są drogie, zwłaszcza z przystosowaniem dla niepełnosprawnych. Instytucje skracają nam środki dotacyjne na realizację projektów, tak więc mamy minimalne kwoty dla członków.

 

Jeśli ktoś z Państwa ma możliwości pozyskania na ten cel środków, aby oprócz kosztów noclegowych nasze Stowarzyszenie mogło pokryć autokar i zorganizować w trakcie pleneru wycieczkę to będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc.

UWAGA

W ramach kosztów pobytu, Ośrodek proponuje nam do wyboru wycieczkę do Huty szkła w Dubecznie lub Włodawa-Sobibór-Orchówek.

 

    Kolejna propozycja z naszej strony to Turnus Rehabilitacyjny, który jest w tym czasie co plener i obie propozycje są częściowo połączone z tym że wybierając turnus muszą Państwo na początku stycznia 2019 roku złożyć wniosek na turnus rehabilitacyjny do instytucji zajmującej się w Państwa miejscowości środkami PFRON.

Ośrodek proponuje zabiegi takie jak:

Elektroterapia: prądy diadynamiczne, galwanizacja, jonoforeza, prądy interferencyjne, elektrostymulacja, prądy tens, magnetroterapia, laseroterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki, Kinezyterapia: UGUL, ergometry, rotory, stoły do ćwiczeń manualnych, poręcze do nauki chodu, kolumny przyścienne do ćwiczeń oporowych, drabinki, materace, kije nordic walking. Masaż: klasyczny całkowity lub częściowy, aquavibron, aparat do masażu limfatyczno-odchudzającego.

UWAGA

Ośrodek nie dysponuje zabiegami wodnymi

   Szanowni Państwo proszę nie sugerować się terminami i kosztami na stronie internetowej Ośrodka,  bo termin i koszta, które Państwu podaliśmy są przedstawione tylko dla naszej grupy.

KOSZT
- osoba niepełnosprawna która otrzymała dofinansowanie 1690 zł plus koszt autokaru
- opiekun osoby niepełnosprawnej bez zabiegów 1550 zł plus koszt autokaru

     W przeciwieństwie do pleneru w turnusie rehabilitacyjnym jeśli zaznaczyliście we wniosku że wymagany jest opiekun to mają Państwo opiekuna wyłącznie dla siebie, którego sami szukacie.

    Po przyznaniu dofinansowania  rozliczacie się  z Ośrodkiem indywidualnie po czym otrzymacie od Ośrodka rachunek za pobyt, który można będzie rozliczyć w rocznym rozliczeniu PIT.

Zapisy są przyjmowane również na turnus przez nasze Stowarzyszenie do końca marca 2019 roku. Zadatek w wysokości 300 zł proszę wpłacić na nasze konto Stowarzyszenia z dopiskiem turnus imię i nazwisko  Dane do przelewu są w piśmie plenerowym.

Szczegółowe informacje, oraz zapisy udzielane są u Prezes Beaty Grochowskiej                                  tel. 532-459-426

 

Informacja o Ośrodku oraz rozmieszczenie domków przedstawione zostało w piśmie plenerowym. 

Po otrzymaniu dofinansowania z PFRON Adres i konto bankowe wpisujemy Ośrodka w celu przekazania przez MOPR lub PCPR kwoty dofinansowania, natomiast  resztę kwoty umieszcza wnioskodawca na konto KSN 

Adres Ośrodka

Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowy "Astur"
22-232 Okuninka

Rachunek bankowy do wpłat:
Astur Sp. z o.o. ul.P.Gojawiczyńskiej 9, 20-827 Lublin
Bank PKO B.P VI o / Lublin - 83 1020 3176 0000 5002 0059 1289

Oprócz zabiegów podczas turnusu będzie można wspólnie  razem uczestniczyć we wszystkich zajęciach oraz innych proponowanych plenerowych atrakcjach i zabawach.

UWAGA

W ramach kosztów pobytu, Ośrodek proponuje nam do wyboru wycieczkę do Huty szkła w Dubecznie lub Włodawa-Sobibór-Orchówek.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie