„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 czerwca 2019

Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Porozmawiamy na tematy bezpieczeństwa na łukowskich drogach i zagrożeń tam występujących.

 Spotkamy się w środę 19 czerwca 2019 roku o godz. 15:00 w Łukowskim Ośrodku Kultury w Łukowie, ul. Wyszyńskiego 20. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.
Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury przy współpracy Policji realizuje ogólnopolską akcję skierowaną do osób powyżej 60 roku życia, pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Tegoroczna edycja obejmuje 94 powiaty. W tym roku akcja będzie realizowana również w naszym mieście. Organizatorzy zapraszają zainteresowane osoby w dniu 19 czerwca 2019 r. od godziny 15.00 do Łukowskiego Ośrodka Kultury w Łukowie, ul. Wyszyńskiego 20.

Skierowana do seniorów akcja ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, w szczególności wśród kierowców, rowerzystów i pieszych po 60 roku życia jako uczestników ruchu drogowego. Planowane działania obejmują przeprowadzenie warsztatów oraz zapewnienie uczestnikom akcji bezpłatnego serwisu rowerowego. Podczas Warsztatów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą poruszane następujące tematy:

  1. Jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prawidłowo poruszać się po drodze,
  2. Jak i kiedy stosować elementy odblaskowe po zmroku,
  3. Jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza ma wpływ na percepcję i możliwość kierowania pojazdem, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako kierowca – senior, rowerzysta – senior, pieszy – senior uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mając znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie