Budowa dostępowej sieci światłowodowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 maja 2020

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że na terenie gminy Serokomla trwają obecnie prace dokumentacyjno-projektowe w ramach kolejnego, trzeciego etapu Działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Spółki FIBEE są beneficjentami konkursu na 21 obszarach Polski, w 7 województwach, w tym również w województwie lubelskim.

Już niebawem, powstanie nowoczesna i wydajna sieć światłowodowa w technologii Fiber-To-The Home (światłowód do domu). Objętych zasięgiem zostanie łącznie 516 tysięcy gospodarstw domowych i 1820 jednostek oświatowych zaplanowanych do podłączenia w ramach projektu P0PC3. Całkowieta wartość projektu to ponad 1,3 mld złotych. Na obszarze Puławskim A obejmującym powiaty: łukowski, rycki i puławski zaplanowane jest doprowadzenie sieci do 31578 gospodarstw domowych i 127 jednostek oświatowych.

Priorytetem w projekcie POPCjest podłączenie jednostek oświatowych wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Wybudowana sieć OSE będzie w całości finansowana z budżetu państwa i pozwoli szkołom na bezpłatne korzystanie z Internetu o wysokiej przepustowości. Operatorem sieci OSE jest NASK - Państwowy Instytut Badawczy.

W najbliższym czasie przedstawiciele spółki FIBEE I oraz przedstawiciele Wykonawcy, będą kontaktować się z Państwem w sprawie dokonania uzgodnień umożliwiających objęcie inwestycją budowy szerokopasmowej sieci światłowodowej.

Od strony technicznej projekt realizowany jest przez firmę lnvestrade sp. z o.o. mających wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu prac.

Osobą kontaktową ze strony Wykonawcy jest:

Karolina Piskorska - tel. 570 327 340, email: karolina.piskorska@investrade.pl

 

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie