Mobilna pracownia multimedialna - Portal Informacyjny Gminy Serokomla

Portal Informacyjny Gminy Serokomla

Mobilna pracownia multimedialna

8 października 2019

W Szkole Podstawowej w Krzówce powstanie mobilna pracownia multimedialna składająca się z 16 laptopów z dostępem do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu. To nagroda dla naszej szkoły zdobyta w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwania.

Pod koniec sierpnia tego roku Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK ogłosiło Ogólnopolski Konkurs #OSEWyzwanie. Należało wypełnić kilka zadań: zgłosić szkołę do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna, przygotować i wysłać pracę plastyczną pt. „Smart Szkoła”, zorganizować inicjatywy w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowanie (#CodeWeek2019) oraz zgłosić nauczyciela do OSEHero. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała 764 nagrody, w tym 56 trafiło do województwa lubelskiego. Wśród zwycięzców znalazła się Szkoła Podstawowa w Krzówce.

27 września podczas Forum OSEregio w Białej Podlaskiej  odebraliśmy symbolicznie nagrodę z rąk przedstawicieli NASK, Ministerstwa Cyfryzacji oraz wicemarszałka Województwa Lubelskiego Dariusza Stefaniuka.  Sama pracownia mobilna dotrze do szkoły  w tym roku szkolnym.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie