Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminy Serokomla - Przekażcie swój 1,5% na jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej na swoim terenie

Informacje

Serokomla ul. Warszawska

Gminna Biblioteka Publiczna w Serokomli

Zaplecze Boiska Sportowego w Serokomli

Urząd Gminy Serokomla

Kościół Parafialny w Serokomli

Budynek OSP w Serokomli

Budynek OSP w Charlejowie

Zespół Szkół w Serokomli

Szkoła Podstawowa w Krzówce

Cmentarz w Serokomli. Mogiły poległych w 1939r. Kleeberczyków

Rzeka Czarna z bogatą ścieżką przyrodniczą

Cmentarz w Serokomli. Obelisk upamiętniający ofiary egzekucji z Józefowa Dużego

Józefów Duży. Miejsce mordu dokonanego przez hitlerowców 14 kwietnia 1940 r.

Przekażcie swój 1,5% na jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej na swoim terenie

Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2024 r. trwa akcja 1,5% podatku dla OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) pozyskiwanego z rocznych zeznań podatkowych.

 

Przekażcie swój 1,5% na jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej na swoim terenie, która dba o bezpieczeństwo i od pokoleń pełni bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Podniesie to ich gotowość do działań ratowniczo-gaśniczych, szkoleniowych, wychowawczych, kulturalno-oświatowych, itp. Zachęcajcie rodziny, przyjaciół, znajomych, firmy do przekazania 1,5% podatku na rzecz ochotniczego pożarnictwa. 1,5% to tak niewiele a jednak może uratować komuś życie.

 

Ważne jest to, że przekazując 1,5% z własnego PITu, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz skarbu państwa.

 

Aby przekazać 1,5%, wypełniając zeznanie PIT, należy wpisać nr KRS 0000116212, a w celu szczegółowym nazwę jednostki OSP wraz z adresem i kodem pocztowym. Wpisanie dokładnych danych pozwoli uniknąć błędów i późniejszych wyjaśnień. Można również wpisać nazwę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej lub nawet Zarządu Powiatowego.

Opisany wyżej sposób przekazania 1,5% podatku (czyli przez Związek OSP) dotyczy OSP i ZOP, które nie posiadają własnego statusu OPP czyli Organizacji Pożytku Publicznego. Jednostki, które mają status OPP zarejestrowany w KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) środki z 1,5% podatku zbierają bezpośrednio na siebie wpisując własny nr KRS.

 

Z góry dziękujemy za wsparcie Waszych wspaniałych Strażaków Ochotników.

Banery/Logo